Strona główna

O nas

Programy

Kalendarz

Galeria

Formularze

Słownik

KontaktCo to jest CISV?

CISV to organizacja międzynarodowa, która ma na celu poza akademicką edukację pokojową, integrację międzynarodową i budowanie przyjaźni pomiędzy młodzieżą z całego świata.


Co mogę robić będąc w CISV?

W ciągu roku szkolnego możesz angażować się w życie Twojego lokalnego oddziału (organizacja spotkań, prowadzenie zajęć, planowanie akcji), natomiast w czasie wakacji wyjechać na program, by poszerzać swoją wiedzę i zrozumienie idei CISV oraz zawiązywać przyjaźnie wykraczające poza granice państwa.


Czy mogę pełnić jakąś funkcję?

Jeśli skończyłeś 15 lat, możesz zostać członkiem JB - Junior Branch. Ta sekcja CISV organizuje spotkania lokalne i krajowe, bierze udział w międzynarodowych spotkaniach, a także realizuje akcje i programy w ramach CISV Polska. JB to serce CISV, dzięki któremu wszystko tak pięknie funkcjonuje. W swoim oddziale możesz pełnić pozycję LJR - Local Junior Representative. Osoba pełniąca tę funkcję zarządza członkami JB w swoim oddziale.


Co to Kitchen Staff?

To funkcja, którą przyjmuje się na czas wyjazdu, gdzie pełni się rolę wolontariusza pracującego w kuchni. Kitchen Staff musi być minimum dwa lata starszy od uczestników i najczęściej jest się nim w swoim kraju, jednak wiele obozów chętnie przyjmuje międzynarodowych pomocników. Jest to również forma pomocy swojemu oddziałowi przy organizacji wyjazdu letniego, a także wspaniały sposób na poznanie ludzi.


Kto to NJR?

(National Junior Representative) to ogólnonarodowy odpowiednik LJR - dwójka wybranych ludzi, która koordynuje działania polskiego CISV.


Kto to Leader?

To osoba pełniąca funkcję opiekuna swojej delegacji podczas trwania programu. Na lidera podczas wyjazdy czeka również mnóstwo atrakcji. Jego zadaniem jest przede wszystkim organizacja zajęć z dziećmi, lecz także z innymi liderami.


Kto to JB Counselor?

To nasza próbna funkcja, realizowana zaledwie od grudnia 2017 roku. Osoba, która w danym czasie ją pełni odpowiada na każde pytanie, jakie możecie mieć - tak długo jak dotyczy ono CISV lub JB! Dane kontaktowe do obecnego JB Counselor można znaleźć na naszym facebooku.


Jak mogę dostać się na program?

Programy wakacyjne przydzielane są oddziałom, a następnie one rozdysponowują je pomiędzy członków. Podczas przydzielania programów brana jest pod uwagę całoroczna praca i zaangażowanie w oddział (np. obecność na spotkaniach lokalne, organizacja wyjazdu).


Czy konieczna jest znajomość angielskiego?

W programach powyżej 12. roku życia ważne jest by opanować angielski komunikatywnie, jednakże wyjazdy to idealna okazja by w praktyce podszkolić ten język. Nie ma żadnych testów na poziom znajomości tego języka, jednak dla własnego komfortu warto znać jakiekolwiek podstawy.


Czy to coś kosztuje?

By dołączyć do CISV potrzebna jest wpłata niewielkiej kwoty. Koszty wyjazdów i programów różnią się - zależą od miejsca, długości oraz rodzaju programu. Międzynarodowe programy są droższe ze względu na wartość waluty oraz koszty podróży, jednak jako organizacja non-profit staramy się utrzymać kwoty tak niskie, jak to tylko możliwe.


Czego potrzebuję by dołączyć?

Wystarczy, że skontaktujesz się z wybranym oddziałem, wypełnisz deklarację członkostwa i już jesteś jednym z nas! Przede wszystkim potrzebujesz dużo energii!


Co mogę zrobić jako rodzic?

Rodzice to bardzo ważna część każdego oddziału. To oni mogą stać się rodziną, która przenocuje przybyszów zza granicy przed lub po programie, to oni zajmują się pewnymi kwestiami organizacyjnymi, to oni pomagają w planowaniu weekendów. I - co najważniejsze - to oni spędzają każde spotkanie lokalne na piciu kawy i pochłanianiu ciasteczek!


Z kim mogę się skontaktować?

W zakładce „Kontakt” znajdziesz dane do każdego oddziału oraz naszych NJR-ów. Zapraszamy także na nasze strony na facebooku oraz do kontakt mailowego z nami lub bezpośrednio z naszym JB Counselor.


Oddziały:

> Łódź:

> Warszawa:

> Dąbrowa Górnicza